Blues of all shades…

Oct
20
Clare Free
Brewers Arms (Brightlingsea)
Oct
20
Fool’s Blues
Stanford Arms (Lowestoft)
3:00 pm
Oct
24
Clean Sneak
United Brethren (Chelmsford)
8:30 pm
Oct
25
Kyla Brox Band
Arts Centre (Norwich)
8:00 pm
Oct
25
Geoff Carne & The Hatz
Queen Street Brewhouse
8:00 pm
Oct
26
The Milkmen
Barleylands S&SC
Oct
26
Clare Free
The Lion (Theberton)
8:30 pm
Oct
27
Clare Free
Brewery Tap (Sudbury)
2:00 pm
Oct
27
Chris Fox & WardnParker
Portland Arms
7:30 pm
Nov
2
Georgie Fame
The Apex
Nov
2
Tightrope
Barleylands S&SC
Nov
2
Remi Harris
Fisher Theatre (Bungay)
7:30 pm
Nov
2
Clive Carroll
Junction (Cambridge)
8:00 pm
Nov
3
Cobbler Bob
Stanford Arms (Lowestoft)
3:00 pm
Nov
3
Funke & the Two Tone Baby
Portland Arms
7:30 pm
Nov
8
Clare Free
Triangle Tavern (Lowestoft)
8:30 pm
Nov
9
Saints & Sinners
Barleylands S&SC
Nov
9
The Blues Band
The Apex
7:30 pm
Nov
9
Dave Ferra’s Allstar Band
United Brethren (Chelmsford)
9:00 pm
Nov
10
Nov
10
When Rivers Meet
United Brethren (Chelmsford)
4:30 pm
Nov
11
Kenny Wayne Shepherd
Junction (Cambridge)
7:00 pm
Nov
12
Jamie Lenman
Portland Arms
7:00 pm
Nov
14
The Local Honeys
Junction (Cambridge)
8:00 pm
Nov
15
Blues Chapter
Cricket Club (Harlow)
Nov
15
Martin McNeill
Queen Street Brewhouse
8:00 pm
Nov
15
Clare Free
Brewers Arms (Ipswich)
8:00 pm
Nov
16
Mike Ross Band
Barleylands S&SC
Nov
16
Clare Free
The Cut (Halesworth)
7:30 pm
Nov
16
Warehouse Blues Band
United Brethren (Chelmsford)
9:00 pm
Nov
16
Tore Down
County of Suffolk (Ipswich)
9:00 pm
Nov
17
Mini Fest
Clarets Bar (Chelmsford)
12:00 pm
Nov
17
John Mayall
Corn Exchange (Cambridge)
7:30 pm
Nov
17
Hooten Hallers
Open (Norwich)
7:30 pm
Nov
20
John Mayall
Palace Theatre (Southend)
8:00 pm
Nov
22
Delta Ladies
United Brethren (Chelmsford)
9:00 pm
Nov
22
Clare Free
Greyhound (Botesdale)
9:00 pm
Nov
23
Sin House
Barleylands S&SC
Nov
24
Clare Free
Hand In Hand (Felixstowe)
5:00 pm
Nov
24
Respect
Regent (Ipswich)
7:30 pm
Nov
26
Graham Parker
The Apex
7:30 pm
Nov
27
Jam Session
White Horse (Edwardstone)
8:30 pm
Nov
29
Shindig with Vix & The Kicks
The Cut (Halesworth)
7:30 pm
Nov
29
Clare Free
The Queen (Brandeston)
8:00 pm
Nov
30
Nov
30
Junkyard Preachers
Pig’n’Falcon (St Neots)
9:00 pm
Dec
1
Clare Free
Sailors Home (Kessingland)
3:30 pm
Dec
1
Frank Statsborough
United Brethren (Chelmsford)
4:30 pm
Dec
7
Jamie Williams & the Roots Collective
United Brethren (Chelmsford)
9:00 pm
Dec
8
Dec
14
Egypt
Black Swan (North Walsham)
9:00 pm
Dec
22
Clare Free
Red Lion (Southwold)
3:30 pm
Jan
10
Clare Free
The Bushel (Bury St Edmunds)
8:00 pm
Feb
15
Matt White & the Emulsions
The Salutation
8:45 pm
Mar
6
Dove & Boweevil
The Salutation
8:45 pm
May
8
Juke Joint
The Salutation
8:45 pm